Manley Piston Set BBC 4.530 Bore 1.645 CH -10.00cc
937,46 €
Esgotado
REF:
696430-8
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Big Block |
| Bore - Actual | 4.530 in |
| Compression Height | 1.645 in |
| Dome Volume | -10 cc |
| GTIN | 00807298028668 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 196,85 mm |
| Package Length | 228,60 mm |
| Package Weight | 4535.90 g |
| Package Width | 228,60 mm |
| Piston Head Type | Inverted Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.990 in |
| Rod Length | 6.135 STD Deck/6.535 Tall Deck in |
| Stroke | 4.000 STD Deck/4.000 Tall Deck in |
| Weight - Nominal | 724 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Piston Set BBC 4.530 Bore 1.645 CH -10.00cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.