Manley Piston Nis 3.8L VR38DETT 95.50mm B 1.232 CH -1.50cc
225,36 €
Esgotado
REF:
633GR3-1
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 3.8L 24v – VR38DETT |
| Additional Info | Flat top type. Includes premium chrome moly wrist pin and round wire locks. |
| Bore - Actual | 95.50 Grade 3 mm |
| Compression Height | 31.29 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.8:1 |
| Dome Volume | -1,5 cc |
| GTIN | 00807298085784 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 107,95 mm |
| Package Length | 196,85 mm |
| Package Weight | 566.99 g |
| Package Width | 139,70 mm |
| Rod Length | 165.10 mm |
| Stroke | 94.40 mm |
| Weight - Nominal | 423 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Piston Nis 3.8L VR38DETT 95.50mm B 1.232 CH -1.50cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.