Manley Piston Ford 5.8L Modular Trity 3.681 B 1.220 CH -11cc
122,33 €
Esgotado
REF:
594600C-1
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | Modular |
| Bore - Actual | 3.681 in |
| Compression Height | 1.220 in |
| Dome Volume | -11 cc |
| Engine Type | 5.8L DOHC 4 Valve |
| GTIN | 00807298107745 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 107,95 mm |
| Package Length | 196,85 mm |
| Package Weight | 566.99 g |
| Package Width | 139,70 mm |
| Piston Head Type | Dish |
| Piston Pin Diameter | 0.866 in |
| Rod Length | 6.657 in |
| Stroke | 4.165 in |
| Weight - Nominal | 395 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Piston Ford 5.8L Modular Trity 3.681 B 1.220 CH -11cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.