Manley Nissan SR20DE Piston 86.25mm B 1.260 CH -12.00cc
182,34 €
Esgotado
REF:
638002C-1
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – SR20DET |
| Additional Info | Dish type. Includes premium chrome moly wrist pin and round wire locks. |
| Bore - Actual | 86.25 mm |
| Compression Height | 32.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Dome Volume | -12 cc |
| GTIN | 00807298095264 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 107,95 mm |
| Package Length | 196,85 mm |
| Package Weight | 566.99 g |
| Package Width | 139,70 mm |
| Rod Length | 136.27 mm |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | 340 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Nissan SR20DE Piston 86.25mm B 1.260 CH -12.00cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.