Manley Honda D16Y5 Exh Valve Kit 27.00mm x 115.95mm x .2150
276,32 €
Esgotado
REF:
11369-8
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Valves Steel |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – D16Y7, 1.6L 16v – D16Y8, 1.6L 16v – D16Z |
| GTIN | 00807298055657 |
| Head Diameter | 27.00 mm |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 115.95 mm |
| Margin Width | 1.65 mm |
| Package Height | 63,50 mm |
| Package Length | 298,45 mm |
| Package Weight | 1814.36 g |
| Package Width | 171,45 mm |
| Position | Exhaust |
| Seat Width | 2.03 mm |
| Stem Diameter | 5.46 mm |
| Tip Length | 1.90 mm |
| Top of Head | 20? Dish |
| Underhead Angle/Radius | 25? x 11/32 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Honda D16Y5 Exh Valve Kit 27.00mm x 115.95mm x .2150” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.