Manley Chevy LS-7 Exhaust Valve Kit 1.615 x 5230 x .3136
282,73 €
Esgotado
REF:
11689-8
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Valves Steel |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | LS Gen III/IV |
| GTIN | 00193564375667 |
| Head Diameter | 1.615 in |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 5.230 in |
| Margin Width | 0.075 in |
| Package Height | 63,50 mm |
| Package Length | 298,45 mm |
| Package Weight | 1814.36 g |
| Package Width | 171,45 mm |
| Position | Exhaust |
| Seat Width | 0.100 in |
| Stem Diameter | 0.314 in |
| Tip Length | 0.290 in |
| Top of Head | 18? Dish |
| Underhead Angle/Radius | 25? x 7/16 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Chevy LS-7 Exhaust Valve Kit 1.615 x 5230 x .3136” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.