Manley Chevy L-99 Exhaust Valve Kit 1.600 5.215 .3136
420,26 €
Esgotado
REF:
12355-8
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Valves Steel |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | LS Gen III/IV |
| GTIN | 00193564383006 |
| Head Diameter | 1.600 in |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 5.215 in |
| Margin Width | 0.065 in |
| Package Height | 63,50 mm |
| Package Length | 298,45 mm |
| Package Weight | 1360.77 g |
| Package Width | 171,45 mm |
| Position | Exhaust |
| Seat Width | 0.115 in |
| Stem Diameter | 0.314 in |
| Tip Length | 0.160 in |
| Top of Head | 18? Dish |
| Underhead Angle/Radius | 25? x 7/16 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Chevy L-99 Exhaust Valve Kit 1.600 5.215 .3136” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.