King Main Bearing Shell BMW M40, M42, M43 1.6L, 1.8L
81,50 €
14 em stock
REF:
MB5082XP
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | king-bearings |
|---|---|
| Grupo | Bearing Shells |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – M42B18 |
| Additional Info | Specifications for STD size only |
| Country of Origin | Israel |
| Housing | 62.698 – 65.019 mm |
| Length | 24.94 mm |
| Max Thickness | 2.494 mm |
| Shaft | 59.972 – 57.450 mm |
| Type | Main Bearing |
| Package Height | 139,70 mm |
| Package Length | 749,30 mm |
| Package Weight | 213.19 g |
| Package Width | 279,40 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “King Main Bearing Shell BMW M40, M42, M43 1.6L, 1.8L” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
King Main Bearing Shell BMW M40, M42, M43 1.6L, 1.8L
81,50 €
14 em stock
REF:
MB5082XP
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | king-bearings |
|---|---|
| Grupo | Bearing Shells |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – M42B18 |
| Additional Info | Specifications for STD size only |
| Country of Origin | Israel |
| Housing | 62.698 – 65.019 mm |
| Length | 24.94 mm |
| Max Thickness | 2.494 mm |
| Shaft | 59.972 – 57.450 mm |
| Type | Main Bearing |
| Package Height | 139,70 mm |
| Package Length | 749,30 mm |
| Package Weight | 213.19 g |
| Package Width | 279,40 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “King Main Bearing Shell BMW M40, M42, M43 1.6L, 1.8L” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
King Main Bearing Shell BMW M40, M42, M43 1.6L, 1.8L
86,26 €
6 em stock
REF:
MB5082XP
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | king-bearings |
|---|---|
| Grupo | Bearing Shells |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – M42B18 |
| Additional Info | Specifications for STD size only |
| Country of Origin | Israel |
| Housing | 62.698 – 65.019 mm |
| Length | 24.94 mm |
| Max Thickness | 2.494 mm |
| Shaft | 59.972 – 57.450 mm |
| Type | Main Bearing |
| Package Height | 139,70 mm |
| Package Length | 749,30 mm |
| Package Weight | 213.19 g |
| Package Width | 279,40 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “King Main Bearing Shell BMW M40, M42, M43 1.6L, 1.8L” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.