King Conrod Bearing Shell SBC 265/283/327 2.000″ Journal
136,51 €
Esgotado
REF:
CR 803XPNC 010
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | king-bearings |
|---|---|
| Grupo | Bearing Shells |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Additional Info | Specifications for STD size only |
| Country of Origin | Israel |
| Housing | 52.043 – 53.980 mm |
| Length | 19.90 mm |
| Max Thickness | 1.579 mm |
| Package Height | 139,70 mm |
| Package Length | 584,20 mm |
| Package Weight | 167.83 g |
| Package Width | 279,40 mm |
| Shaft | 50.775 – 50.800 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “King Conrod Bearing Shell SBC 265/283/327 2.000″ Journal” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.