JE-Pistons TAPER WALL PIN .812 X 2.250 X .140W
31,30 €
Esgotado
REF:
JE-812-2250-14-95C
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Piston Pins |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | None |
| Country of Origin | USA |
| Edge Type | Chamfered |
| GTIN | 00193564008510 |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 2.250 in |
| Material Type | 9310 Nickel Carbon Steel Alloy |
| Outside Diameter | .812 in |
| Outside Diameter Alt | 20.6248 mm |
| Package Height | 26,00 mm |
| Package Length | 77,00 mm |
| Package Weight | 76.00 g |
| Package Width | 27,00 mm |
| Series | 95 Series |
| Wall Thickness | 0.140 in |
| Wall Type | Tapered |
| Weight - Nominal | 79 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons TAPER WALL PIN .812 X 2.250 X .140W” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.