JE-Pistons Set BTO BMW S63B44B (9.3:1) 89mm TS+CC-Asym(Slved
2 189,05 €
2 em stock
REF:
JE-360964C-08
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 4.4L 32v – S63B44 |
| Bore - Actual | 89.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Compression Height | 32.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.3:1 |
| Deck Clearance | 0.35- mm |
| Dome Volume | -14.2 cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1001-3543 |
| Weight - Nominal | 347 g |
| Additional Info | Suits Sleeved Engines |
| Build Type | Build on Demand |
| Package Height | 183,00 mm |
| Package Length | 330,00 mm |
| Package Weight | 5136.00 g |
| Package Width | 360,00 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Set BTO BMW S63B44B (9.3:1) 89mm TS+CC-Asym(Slved” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.