JE-Pistons Set BTO BMW S55B30 84.0mm (10.0:1) coated skirt
1 352,07 €
Esgotado
REF:
JE-362259C-06
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – S55B30 |
| Bore - Actual | 84.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 31.55 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.4:1 / 10.2:1 |
| Deck Clearance | 1.60-/0.60- mm |
| Dome Volume | -7.1 cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JXC0F6-3307-2 |
| Weight - Nominal | 301 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Set BTO BMW S55B30 84.0mm (10.0:1) coated skirt” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.