JE-Pistons Set BTO Audi RS2 5CYL 81.50 mm 9.5:1 (ASY) -0.9cc
1 032,16 €
Esgotado
REF:
JE-330085C-05
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.2L 20v – RS2 |
| Bore - Actual | 81.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 32.80 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -0.9 cc |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1001-3209 |
| Weight - Nominal | 296 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Set BTO Audi RS2 5CYL 81.50 mm 9.5:1 (ASY) -0.9cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.