Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Piston Ring Sets |
| Bore - Actual | 3.498 in |
| Bore - Actual (Alternate) | 88.85 mm |
| Country of Origin | USA |
| Image Info | These images are representative |
| Ring Kit - Oil Axial Height | 5/32 in |
| Ring Kit - Oil Radial Width | 0.182 in |
| Ring Kit - Oil Type | CUF |
| Ring Kit - Second Axial Height | 1/16 in |
| Ring Kit - Second Radial Width | 0.156 in |
| Ring Kit - Second Type | IPT |
| Ring Kit - Top Axial Height | 1/16 in |
| Ring Kit - Top Radial Width | 0.156 in |
| Ring Kit - Top Type | IMH |
| Build Type | Build on Demand |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Ringset 1/16-1/16-5/32 3.498’bore” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.