Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Piston Ring Sets |
| Bore - Actual | 2.953 in |
| Bore - Actual (Alternate) | 75.00 mm |
| Country of Origin | USA |
| Image Info | These images are representative |
| Ring Kit - Oil Axial Height | 2.0 mm |
| Ring Kit - Oil Radial Width | 0.132 in |
| Ring Kit - Oil Type | CUS |
| Ring Kit - Second Axial Height | 1.0 mm |
| Ring Kit - Second Radial Width | 0.123 in |
| Ring Kit - Second Type | DPA |
| Ring Kit - Top Axial Height | 1.00 mm |
| Ring Kit - Top Radial Width | 0.109 in |
| Ring Kit - Top Type | CUS |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Ring Set XG7500” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.