JE-Pistons Ring Set 4 Pistons JG1004-3465
146,23 €
Esgotado
REF:
JE-JG1004-3465
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Piston Ring Sets |
| Bore - Actual | in |
| Bore - Actual (Alternate) | 88.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564241580 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 45,00 mm |
| Package Length | 119,00 mm |
| Package Weight | 132.00 g |
| Package Width | 121,00 mm |
| Ring Kit - Oil Axial Height | 2.8 mm |
| Ring Kit - Oil Radial Width | in |
| Ring Kit - Oil Type | CNF |
| Ring Kit - Second Axial Height | 1.2 mm |
| Ring Kit - Second Radial Width | in |
| Ring Kit - Second Type | DPE |
| Ring Kit - Top Axial Height | 1.00 mm |
| Ring Kit - Top Radial Width | in |
| Ring Kit - Top Type | CNS |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Ring Set 4 Pistons JG1004-3465” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.