JE-Pistons Pin Straight 20,00 x 59,69 x 3,56
15,21 €
Esgotado
REF:
JE-787-2350-14-51C
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Piston Pins |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | None |
| Country of Origin | USA |
| Edge Type | Chamfered |
| GTIN | 00193564004598 |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 2.350 in |
| Material Type | 5115 Low Carbon/Case-Hardened Steel |
| Outside Diameter | .787 in |
| Outside Diameter Alt | 19.9898 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Series | 51 Series |
| Wall Thickness | 0.140 in |
| Wall Type | Straight |
| Weight - Nominal | 87 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Pin Straight 20,00 x 59,69 x 3,56” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.