Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.8L 24v – VR6 |
| Bore - Actual | 81.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 37.10 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.2:1 |
| Deck Clearance | 0.75- mm |
| Dome Volume | -3.5 cc |
| GTIN | 00193564044624 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3189 |
| Weight - Nominal | 346 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit VW VR6 24V 81.00 mm 10.2:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.