Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 3.2L 24v – R32 |
| Bore - Actual | 84.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 34.50 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0.55- mm |
| Dome Volume | -27.8 cc |
| GTIN | 00193564005434 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 178,00 mm |
| Package Length | 335,00 mm |
| Package Weight | 3876.00 g |
| Package Width | 330,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3327 |
| Weight - Nominal | 334 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit VW R32 24V 84.50mm 8.5:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.