JE-Pistons Kit VW KR/PL 1.8 81.00 mm 10.5:1 (ASY)
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-302354
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – KR |
| Bore - Actual | 81.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 32.80 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | 4.8 cc |
| GTIN | 00193564216670 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 139,00 mm |
| Package Length | 273,00 mm |
| Package Weight | 1974.00 g |
| Package Width | 152,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3189 |
| Weight - Nominal | 295 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit VW KR/PL 1.8 81.00 mm 10.5:1 (ASY)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.