JE-Pistons Kit VW 2.8 Ltr VR6 12V 82.00mm 10.0:1
1 131,93 €
Esgotado
REF:
JE-186237
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.8/2.9L 12v – VR6 |
| Bore - Actual | 82.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 32.39 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Deck Clearance | 0.46- mm |
| Dome Volume | -17.3 cc |
| GTIN | 00193564216540 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3228 |
| Weight - Nominal | 296 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit VW 2.8 Ltr VR6 12V 82.00mm 10.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.