JE-Pistons Kit VW 2.0T TSI 83.50mm(9.6:1)FSR(23 pin)Perf.Sk
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-353861
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – EA888 |
| Bore - Actual | 83.50 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 29.60 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.6:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -8.4 cc |
| GTIN | 00193564036681 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 138,00 mm |
| Package Length | 275,00 mm |
| Package Weight | 2038.00 g |
| Package Width | 151,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3287 |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit VW 2.0T TSI 83.50mm(9.6:1)FSR(23 pin)Perf.Sk” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.