JE-Pistons Kit VW 2.0T FSI 83.00mm(10.0:1)FSR(20 pin)Perf.Sk
768,85 €
3 em stock
REF:
JE-353837
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – EA113 |
| Bore - Actual | 83.00 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 29.60 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -6.2 cc |
| GTIN | 00193564216335 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 138,00 mm |
| Package Length | 274,00 mm |
| Package Weight | 1976.00 g |
| Package Width | 152,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3268 |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit VW 2.0T FSI 83.00mm(10.0:1)FSR(20 pin)Perf.Sk” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.