JE-Pistons Kit VW 2.0T FSI 82.50mm(9.25:1)FSR(20 pin)Perf.Sk
768,85 €
3 em stock
REF:
JE-353833
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – EA113 |
| Bore - Actual | 82.50 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 29.60 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.25:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -10.5 cc |
| GTIN | 00193564005618 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 140,00 mm |
| Package Length | 272,00 mm |
| Package Weight | 1924.00 g |
| Package Width | 148,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3250 |
| Weight - Nominal | 283 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit VW 2.0T FSI 82.50mm(9.25:1)FSR(20 pin)Perf.Sk” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.