JE-Pistons Kit VW 2.0 Ltr 8V ABA 82.50 mm (9.0:1)
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-295733
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.0L 8v – ABA |
| Bore - Actual | 82.50 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 30.60 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -26.0 cc |
| GTIN | 00193564031785 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3250 |
| Weight - Nominal | 287 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit VW 2.0 Ltr 8V ABA 82.50 mm (9.0:1)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.