JE-Pistons Kit VAG 2.5 TTRS 83.50mm 9.5:1 Ultra
1 196,01 €
3 em stock
REF:
JE-367848
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.5L 20v – EA855 |
| Bore - Actual | 83.50 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 29.60 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -8.8 cc |
| GTIN | 00193564214508 |
| Head Volume | 9.5:1 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 183,00 mm |
| Package Length | 329,00 mm |
| Package Weight | 3590.00 g |
| Package Width | 359,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | UX1005-3287 |
| Rod Length | 144.00 mm |
| Skirt Type | FSR |
| Stroke | 92.80 mm |
| Weight - Nominal | 320 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit VAG 2.5 TTRS 83.50mm 9.5:1 Ultra” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.