JE-Pistons Kit VAG 1.8 20v pin:20 9.5:1 82.00mm Ultra
961,07 €
Esgotado
REF:
JE-367857
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.8L 20v T |
| Bore - Actual | 82.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 32.54 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Deck Clearance | 0.14- mm |
| Dome Volume | -3.9 cc |
| GTIN | 00193564216236 |
| Head Volume | 9.5:1 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 139,00 mm |
| Package Length | 274,00 mm |
| Package Weight | 2130.00 g |
| Package Width | 149,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | UX1004-3228 |
| Rod Length | 144.00 mm |
| Skirt Type | FSR |
| Stroke | 86.40 mm |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit VAG 1.8 20v pin:20 9.5:1 82.00mm Ultra” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.