JE-Pistons Kit Toyota 7MGTE 83.50 mm DISH 8.8:1 (ASY)
1 131,93 €
Esgotado
REF:
JE-302000
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – 7M-GTE |
| Bore - Actual | 83.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 32.75 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 0.25- mm |
| Dome Volume | -16.2 cc |
| GTIN | 00193564044969 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3287 |
| Weight - Nominal | 291 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Toyota 7MGTE 83.50 mm DISH 8.8:1 (ASY)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.