Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 3S-GE BEAMS |
| Bore - Actual | 86.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 33.80 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Deck Clearance | 1.20- mm |
| Dome Volume | -14.4 cc |
| GTIN | 00193564031938 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 141,00 mm |
| Package Length | 269,00 mm |
| Package Weight | 2188.00 g |
| Package Width | 297,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3405 |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit Toyota 3S-GE Beams 86.50mm 9.5:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.