JE-Pistons Kit Toyota 2JZGTE 86.5mm 8.5:1(ASY) Perf.Sk
1 131,93 €
1 em stock
REF:
JE-296932
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – 2JZ-GTE |
| Bore - Actual | 86.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 34.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -16.4 cc |
| GTIN | 00193564005397 |
| Image Info | These images are actual |
| Package Height | 181,00 mm |
| Package Length | 361,00 mm |
| Package Weight | 3766.00 g |
| Package Width | 331,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3405 |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | 304 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Toyota 2JZGTE 86.5mm 8.5:1(ASY) Perf.Sk” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.