Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – 2ZZ-GE, 2.5L 24v – 1JZ-GTE |
| Bore - Actual | 86.00 mm |
| Bore - Oversize | Std mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 34.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | -3.2 cc |
| GTIN | 00193564032065 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3386 |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit Toyota 1JZ-GTE 86.00mm 9.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.