Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – 2ZZ-GE |
| Bore - Actual | 83.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 31.20 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Deck Clearance | 0.15- mm |
| Dome Volume | -12.3 cc |
| GTIN | 00193564031976 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3268 |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit Toy 2ZZ-GE 83.00mm 9.5:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.