Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – 2JZ-GTE |
| Bore - Actual | 86.25 mm |
| Bore - Oversize | 0.25 mm |
| Compression Height | 30.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -22.1 cc |
| GTIN | 00193564036759 |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3396 |
| Stroke | 94.00 mm |
| Weight - Nominal | 291 g |
| Build Type | Build to Stock |
| Image Info | These images are representative |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit Toy 2JZ-GE/GTE 86.25mm 8.5:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.