JE-Pistons Kit Sub EJ255/EJ257 Block/EJ20 Head 2.5L16V(8.5:1
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-291060
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Subaru |
| Modelo Veículo | 2.5L 16v – EJ257 – EJ20 head |
| Bore - Actual | 100.00 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0.30- mm |
| Dome Volume | -26.4 cc |
| GTIN | 00193564005663 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | JC4404-3938 |
| Weight - Nominal | 416 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Sub EJ255/EJ257 Block/EJ20 Head 2.5L16V(8.5:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.