JE-Pistons Kit Renault 2.0L 16V F7R(12.5:1)83.00mm
768,85 €
3 em stock
REF:
JE-312458
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Renault |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – F7R |
| Bore - Actual | 83.00 mm |
| Bore - Oversize | 0.30 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.5:1 |
| Deck Clearance | 0.45 mm |
| Dome Volume | 4.5 cc |
| GTIN | 00193564041982 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 138,00 mm |
| Package Length | 270,00 mm |
| Package Weight | 2008.00 g |
| Package Width | 151,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3268 |
| Weight - Nominal | 316 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Renault 2.0L 16V F7R(12.5:1)83.00mm” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.