JE-Pistons Kit Porsche 911 2.2L 12V(9.5:1)84.00mm+tuffsk+3D
1 601,80 €
2 em stock
REF:
JE-353222
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Porsche |
| Modelo Veículo | 2.2L 12v – 911 |
| Bore - Actual | 84.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 33.90 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | 30.6 cc |
| GTIN | 00193564042385 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 128,00 mm |
| Package Length | 728,00 mm |
| Package Weight | 4462.00 g |
| Package Width | 326,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3307 |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Porsche 911 2.2L 12V(9.5:1)84.00mm+tuffsk+3D” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.