JE-Pistons Kit Nissan VQ37VHR 95.50 mm(11.5:1) FSR
1 153,30 €
Esgotado
REF:
JE-321267
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 3.7L 24v – VQ37VHR |
| Bore - Actual | 95.50 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 30.40 mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.5:1 |
| Deck Clearance | 0.45- mm |
| Dome Volume | 1.0 cc |
| GTIN | 00193564042477 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3760 |
| Weight - Nominal | 431 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Nissan VQ37VHR 95.50 mm(11.5:1) FSR” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.