JE-Pistons Kit Nissan 300ZX VG30DETT Engine ’90-96 9.0:1
1 153,30 €
Esgotado
REF:
JE-322287
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – VG30DETT |
| Bore - Actual | 87.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 31.88 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 0.24- mm |
| Dome Volume | -4.9 cc |
| GTIN | 00193564036995 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3425 |
| Weight - Nominal | 314 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Nissan 300ZX VG30DETT Engine ’90-96 9.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.