JE-Pistons Kit Nissan 2.0L 16V FJ20 89.50mm(9.5:1)(ASY)
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-317886
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – FJ20DET |
| Bore - Actual | 89.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 32.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -2.8 cc |
| GTIN | 00193564032669 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3524 |
| Weight - Nominal | 346 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Nissan 2.0L 16V FJ20 89.50mm(9.5:1)(ASY)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.