JE-Pistons Kit Mitsubishi Evo10 4B11T 86.50mm 10.0:1 (ASY)
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-317841
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4B11T |
| Bore - Actual | 86.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 33.35 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Deck Clearance | 0.10 mm |
| Dome Volume | 0.8 cc |
| GTIN | 00193564042811 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 140,00 mm |
| Package Length | 279,00 mm |
| Package Weight | 2212.00 g |
| Package Width | 149,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3405 |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | 342 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Mitsubishi Evo10 4B11T 86.50mm 10.0:1 (ASY)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.