JE-Pistons Kit Lancia HF Int 2.0L 16V(8.0:1)84.40mm(ASY)
768,85 €
3 em stock
REF:
JE-312420
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Lancia |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – HF Integrale |
| Bore - Actual | 84.40 mm |
| Bore - Oversize | 0.40 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 39.65 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.0:1 |
| Deck Clearance | 0.65 mm |
| Dome Volume | -25.3 cc |
| GTIN | 00193564033369 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 137,00 mm |
| Package Length | 268,00 mm |
| Package Weight | 2158.00 g |
| Package Width | 147,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3327 |
| Weight - Nominal | 341 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Lancia HF Int 2.0L 16V(8.0:1)84.40mm(ASY)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.