Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 1.5L 16v – L15B |
| Bore - Actual | 73.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 27.60 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.3:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | -9.6 cc |
| GTIN | 00193564005540 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-2874 |
| Weight - Nominal | 218 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit Honda L15B7 73.00mm 10.3:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.