JE-Pistons Kit Honda K20A/Z (10.0:1) 87.00mm Ultra Series
961,07 €
Esgotado
REF:
JE-361273
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – K20A/Z, 2.4L 16v – K24 |
| Additional Info | Ultra Series |
| Bore - Actual | 87.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 29.87 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.13- mm |
| Dome Volume | -0.40 cc |
| GTIN | 00193564215017 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | UX1004-3425 |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Honda K20A/Z (10.0:1) 87.00mm Ultra Series” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.