JE-Pistons Kit Honda H22A Dish 87.00mm 9.0:1 Asym.
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-298731
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 2.2L 16v – H22 |
| Bore - Actual | 87.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 31.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -5.5 cc |
| GTIN | 00193564037497 |
| Image Info | These images are actual |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JC0004-3425 |
| Weight - Nominal | 325 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Honda H22A Dish 87.00mm 9.0:1 Asym.” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.