JE-Pistons Kit Honda F20C1(8.5:1)/F22C(9:1)S2000-88MM(ASY)
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-317754
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – F20C, 2.2L 16v – F22C |
| Bore - Actual | 88.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 30.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 1.00 mm |
| Dome Volume | -16.9 cc |
| GTIN | 00193564033529 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3465 |
| Weight - Nominal | 311 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Honda F20C1(8.5:1)/F22C(9:1)S2000-88MM(ASY)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.