JE-Pistons Kit Honda B20B4 B16A 84.00 mm 12.8:1 (ASY)
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-302413
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – B16A, 1.8L 16v – B18 – B16 VTEC head, 1.8L 16v – B18C1, 1.8L 16v – B18C5, 2.0L 16v – B20B |
| Bore - Actual | 84.00 mm |
| Bore - Oversize | 3.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.6:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | 7.4 cc |
| GTIN | 00193564036094 |
| Image Info | These images are actual |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3307 |
| Weight - Nominal | 332 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Honda B20B4 B16A 84.00 mm 12.8:1 (ASY)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.