JE-Pistons Kit Honda 1.5L 16V -L15A Vtec(12.5:1) 73.5mm
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-325566
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 1.5L 16v – L15A |
| Bore - Actual | 73.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 26.10 mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.5:1 |
| Deck Clearance | 0.20- mm |
| Dome Volume | -1.7 cc |
| GTIN | 00193564042828 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 18.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-2894 |
| Weight - Nominal | 211 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Honda 1.5L 16V -L15A Vtec(12.5:1) 73.5mm” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.