JE-Pistons kit Ford Ecoboost 3.5L V6 (9.0:1)92.50MM
1 153,30 €
Esgotado
REF:
JE-315146
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | 3.5L 24v – EcoBoost Gen1 |
| Bore - Actual | 92.50 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 31.50 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | -8.6 cc |
| GTIN | 00193564047182 |
| Image Info | These images are actual |
| Package Height | 183,00 mm |
| Package Length | 328,00 mm |
| Package Weight | 4494.00 g |
| Package Width | 355,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3642 |
| Weight - Nominal | 385 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit Ford Ecoboost 3.5L V6 (9.0:1)92.50MM” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.