JE-Pistons kit Ford 2.3L 16V Ecoboost 88.50mm (9.5:1)
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-337926
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | 2.3L 16v – EcoBoost |
| Bore - Actual | 88.50 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 33.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Deck Clearance | 1.77- mm |
| Dome Volume | -8.2 cc |
| GTIN | 00193564037565 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 141,00 mm |
| Package Length | 267,00 mm |
| Package Weight | 2340.00 g |
| Package Width | 154,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.50 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3484 |
| Weight - Nominal | 363 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit Ford 2.3L 16V Ecoboost 88.50mm (9.5:1)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.