JE-Pistons kit Ferrari 246 2.4L 12V 93.00mm 9.0:1
1 089,23 €
Esgotado
REF:
JE-362209
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ferrari |
| Modelo Veículo | 2.4L 12v – 246 Dino |
| Bore - Actual | 93.00 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 30.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | 12.8 cc |
| GTIN | 00193564043191 |
| Image Info | These images are actual |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3661 |
| Weight - Nominal | 398 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit Ferrari 246 2.4L 12V 93.00mm 9.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.